Realacja z manifowego turnieju piłki nożnej

  • Opublikowano: 18/03/2011

Drużyna kobieca Bednarskiej pod wodzą dyrektora Jana Wróbla wzięła udział w drugim piłkarskim turnieju manifowym, wspierając idee walki z dyskryminacją kobiet. Organizatorki na swojej stronie internetowej (http://chrzaszczyki.com.pl/2turniej_manifowy.html) opisały drużynę uczennic i nauczycielek z naszego liceum tymi oto słowy: "Poznałyśmy się podczas Etnoligi a grały u nas po raz drugi. Walczą dzielnie o każdą piłkę, nie poddają się do ostatniego gwizdka, a z każdą kolejną okazją widać postępy w ich grze. Do tego mają sympatycznego trenera, którego okrzyki nie tylko mobilizują zawodniczki, ale także rozśmieszają widownię. Przyszłość też należy do nich!"

 

W pierwszym meczu nasza dzielna drużyna stoczyła dramatyczny pojedynek z Fiero, drużyną wytrawnych piłkarek z Łodzi. Zawodniczki "dumy Mariensztatu", zwane również Wróblicami, znakomicie grały w obronie, nie pozwalając bardziej doświadczonym łodziankom stwarzać sytuacji podbramkowych. Same groźnie kontratakowały, gdy rozgrywającej Julii albo którejś z zadziornych defensorek, Fionie, Oli czy Zuzi, udawało się posłać piłkę do wysuniętej Izy lub Wiki. Kiedy w końcu Fiero uzyskało prowadzenie, ze strony sportowo zezłoszczonych czerwonych diablic padła natychmiastowa odpowiedź. Atomowy strzał z lewej nogi Wiki niemal przebił siatkę, a na pewno serca licznie zgromadzonej publiczności głodnej sportowego widowiska. Spektakl nabrał rumieńców - remis 1:1 zapowiadał emocje w drugiej połowie. Fiero atakowało z furią, a Bednarska odpowiadała groźnymi kontrami. Oglądaliśmy wspaniałe parady Martyny, heroiczne interwencje defensorek niestroniących od twardej gry do końca. Szyki obronne zostały sforsowane dopiero w ostatnich dziesięciu sekundach meczu. Fiero strzeliło zwycięską bramkę na 2:1. Bednarska zmierzyła się jeszcze z faworytem i organizatorem turnieju - Chrząszczykami. Drużyna, w której grają piłkarki mające za sobą grę w ekstraklasie, nie pozostawiła nadziei naszemu zespołowi, udzielając lekcji futbolu, którą zapamiętamy na długo. Mecz zakończył się wynikiem 14:1. Na szczęście niezawodnej Wiki udało się strzelić honorową bramkę.

Linki do galerii foto: http://sportofoto.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=148%3Aturniej-kobiet-2011-03-13&catid=41%3Afotografia-sport&Itemid=34

Aktualności: