Z biegiem Wisły - informacje o konkursie

  • Opublikowano: 04/03/2013

Jeśli chcesz wziąć udział konkursie zarejestruj się tutaj i zaznacz to w ankiecie: http://rej.bdnr.pl/

 

Konkurs "Z biegiem Wisły" jest obowiązkowy dla wszystkich kandydatów z Raszyńskiej i Startowej, kandydaci z innych gimnazjów mogą wybrać udział w konkursie "Z biegiem Wisły" zamiast rozmowy kwalifikacyjnej, zapraszamy!

 

Uczniów 3 klasy gimnazjum zapraszamy do udziału w przyrodniczo krajoznawczym konkursie Z biegiem Wisły, który odbędzie się 17 marca w niedzielę.

Konkurs jest wielogodzinną grą terenową w Warszawie nad Wisłą. Start między godziną 8 a 9 z ulicy Bednarskiej lub Kłopotowskiego (uczeń który się zarejestruje dostanie kilka dni przed biegiem konkretną informację o której i gdzie ma się stawić). Planowany koniec około godziny  17 – 18 . Zapewniamy gorącą zupę na koniec.

Uczestnicy poruszają się w kilkuosobowych grupach w towarzystwie starszego ucznia naszego liceum, bez nadzoru nauczyciela. Formalnie wymaga to pisemnej zgody rodziców, którą należy koniecznie przynieść przed grą i przekazać organizatorom.

Podczas gry uczestnicy realizują różnorodne zadania związane z przyrodą, biologią, geografią, historią miasta, prowadzą rozmowy z ludźmi.

Należy mieć ze sobą: legitymację szkolną, pisemną zgodę rodziców (wzór załączamy do pobrania), bilety na kilka przejazdów komunikacją miejską, aparat fotograficzny (może być w telefonie), odpowiednie buty do chodzenia w terenie, ciepłe ubranie, kurtkę przeciwdeszczową, termos z herbatą i drugie śniadanie, przybory do pisania i rysowania (w tym ołówek), notes, 13 złotych na bilet do ZOO.

Należy umieć rozpoznawać pospolite drzewa i ptaki, oraz warszawskie mosty.

By zgłosić swój udział w grze należy zarejestrować się pod adresem:  http://rej.bdnr.pl/ do 13. 03. 2013

Uczestników kursu Trzy po trzy także obowiązuje rejestracja i posiadanie pozwoleń od rodziców.

Regulamin konkursu:

Do konkursu mogą przystępować wszyscy uczniowie klas 3 gimnazjum.
Warunkiem przystąpienia jest :

1. Zarejestrowanie się do 13. 03. 2013.
2. w dniu konkursu okazanie legitymacji szkolnej i zgody rodziców, opłata 13 złotych za bilet do ZOO

 

W czasie konkursu uczniowie poruszają się grupowo, współpracują w grupie, ale wykonują szereg zadań indywidualnie.

Oceniamy indywidualny udział każdego uczestnika, biorąc pod uwagę:

jakość wykonanych zadań na punktach
współpracę w grupie
jakość wykonanych sprawozdań

 

 

Nagrody:

 

Główną nagrodą w konkursie jest przyjęcie przyjęci e na Bednarską bez dalszych egzaminów i zdobycie stypendium naukowego zwalniającego z części opłat czesnego w pierwszym roku nauki.

 

Osoby wyróżnione w konkursie mogą zostać przyjęte do szkoły bez egzaminów pisemnych lub zostać zwolnione z części egzaminów pisemnych.

 

Organizatorzy zastrzegają możliwość nie przyznania nagród w razie gdyby żaden uczestnik nie wykazał się wystarczającymi dokonaniami.

 

Liczba nagród dodatkowych nie jest określona.

 

Zapraszamy!

 

ZałącznikWielkość
Microsoft Office document icon zgoda_wisla.doc22.5 KB
File z biegiem wisly informacje o konkursie.docx12.71 KB
Aktualności: