Francuski XL

Francuski XL – Le français en action !

Projekt Francuski XL adresowany jest do uczniów ze znajomością języka francuskiego na poziomie A2-B1. Celem zajęć jest nabycie przez uczniów kompetencji językowych na poziomie B2/C1, przygotowanie do matury rozszerzonej z j.francuskiego oraz do międzynarodowego egzaminu DELF B2.

Prócz « tradycyjnych » sprawności językowych uczniowie będą kształtować w języku francuskim kompetencje socjokulturowe.

Zajęcia będą polegały w dużej mierze na pracy z materiałami autentycznymi dobranymi do poziomu uczniów (reportaże, muzyka, filmy, teksty etc.) poruszającymi tematykę współczesnego społeczeństwa francuskiego, ale również przyblizającymi historię tego kraju.

Dla uczniów kontynuujących naukę j.francuskiego w naszej szkole przewidujemy 8 godzin nauki języka tygodniowo, w tym minimum 2 godziny Kultury Francji i krajów frankofońskich – zajęć prowadzonych w znacznym stopniu przez samych uczniów (prezentacja + czynny udział w dyskusji).

Chcielibyśmy, aby dzięki zamiłowaniu do nauki j.francuskiego, nasi uczniowie w naturalny, konsekwentny sposób rozwijali kompetencję językowo-kulturową, i aby lekcja j. francuskiego stanowiła sposobność do interakcji.