Francuski XL

  • Opublikowano: 01/03/2020

Projekt Francuski XL adresowany jest do uczniów ze znajomością języka francuskiego na poziomie A2-B1. Celem zajęć jest nabycie przez uczniów kompetencji językowych na poziomie B2/C1, przygotowanie do matury rozszerzonej z j.francuskiego oraz do międzynarodowego egzaminu DELF B2.

 

W roku szkolnym 2020/2021 utworzona zostanie grupa Francuski XL dla początkujących.

 

Prócz « tradycyjnych » sprawności językowych uczniowie będą kształtować w języku francuskim kompetencje socjokulturowe.

Dlatego też zajęcia będą polegały w dużej mierze na pracy z materiałami autentycznymi (reportaże, muzyka, film, teksty etc.) 

Dla uczniów przewidujemy 6 lub 8 godzin nauki języka tygodniowo, w tym minimum 2 godziny Kultury Francji i krajów frankofońskich – zajęć prowadzonych w znacznym stopniu przez samych uczniów (prezentacja + udział w dyskusji).

Chcielibyśmy, aby dzięki zamiłowaniu do nauki j.francuskiego, nasi uczniowie w naturalny sposób rozwijali kompetencję językowo-kulturową, i aby lekcja j. francuskiego stanowiła sposobność do interakcji.

 

ZAJĘCIA PRZYGOTOWAWCZE   Francuski XL – 2020/2021  

Każdy kandydat i każda kandydatka do grupy Francuski XL musi wziąć udział w zajęciach przygotowawczych TOUR DE FRANCE. Odbywać się będą we wtorek lub w czwartek w dniach 3 – 31 marca 2020r. w godz. 16:00 – 17:30.

Udział w kursie TOUR DE FRANCE umożliwia zdobycie bonusu punktowego do wyniku z egzaminu wstępnego z języka polskiego w wysokości 12,5 punktu procentowego. Wyróżnione osoby zostaną o tym poinformowane pocztą internetową.

Osoby zakwalifikowane do TOUR DE FRANCE nie muszą brać udziału w konkursach Bednarski Mastermind.

  • Wszyscy kandydaci i kandydatki chcący kontynuować naukę j.francuskiego w grupie XL obowiązkowo przystępują do testu progowego we wtorek 3 marca 2020r. o godz.16:00 i na podstawie wyników kandydat(ka) otrzymuje informację, czy spełnił (a) wymagania progowe - zostanie ona wysłana pocztą internetową.
  • Wszyscy kandydaci i kandydatki chcący rozpocząć naukę j. francuskiego w grupie XL przychodzą na pierwsze zajęcia TOUR DE FRANCE w czwartek 5 marca 2020r. o godz.16:00

Należy obowiązkowo wypełnić i odesłać zgłoszenie na adres elwira.bazylinska@bednarska.edu.pl do piątku 28. 02.  oraz uiścić stosowną opłatę rekrutacyjną do poniedziałku 02.03. 2020r.

Zgłoszenie na TOUR DE FRANCE– kontynuacja

Zgłoszenie na TOUR DE FRANCE – nauka od zera

Projekty: