Łacina jest

  • Opublikowano: 01/03/2020

 

Zespół Szkół „Bednarska” wbrew systematycznemu ograniczaniu przez władze oświatowe nauczania tego języka w Polsce, stara się utrzymać jego istotną pozycję, jaką jeszcze do niedawna łacina cieszyła się w społeczeństwie a zwłaszcza w społeczności akademickiej.

Uczniowie naszej Szkoły mogą poszczycić się dobrymi wynikami na Olimpiadzie Języka Łacińskiego. Często przechodzą do II etapu. Mamy kilku finalistów (uczestnicy finału otrzymują na maturze 100 punktów).

Uczymy się w małych grupach i często wyjeżdżamy na zgrupowania „olimpijskie” do Spały lub Zakopanego. Oprócz nauki łaciny wędrujemy po Tatrach, jeździmy na nartach a wieczory spędzamy w Teatrze „Witkacego”.

Ostatnio, ku zadowoleniu uczniów w II roku nauczania obok przekładów Cezara, Cycerona czy Horacego, zajmujemy się również ćwiczeniami w odczytywaniu rękopisów i krytyką tekstu (wprowadzamy również elementy greki). Pod tym względem jesteśmy z pewnością prekursorami w praktycznym podejściu do nauki łaciny w perspektywie zajęć akademickich.

 „MACTE ANIMO – SIC ITUR AD ASTRA”

 

Zapraszam do zapoznania się z treściami poniżej:

 

Tendencje w nauczaniu łaciny w Polsce i Europie

Korzyści płynące z nauki łaciny

Galeria

Podręczniki

Kontakt: bstrozek@kki.net.pl

Projekty: