Fundacja Ja Wisła dziękuje wolontariuszom

  • Opublikowano: 17/10/2010

Fundacja "Ja Wisła" dziękuje wolontariuszom, którzy pomagali w akcji sprzątania brzegów Portu Czerniakowskiego i Wisły na Solcu. Sprzątanie odbyło się w sobotę 19 kwietnia 2008. Wolontariusze pracowali przez kilka godzin, mimo niesprzyjającej pogody, wiatru i deszczu.

Oficjalne podziękowania na stronie: http://jawisla.pl/ 

Azyl pod Psim Aniołem

  • Opublikowano: 17/10/2010

Wolontariat w Fundacji Azylu pod Psim Aniołem polega na bezpośrednim kontakcie ze zwierzętami, np.: wyprowadzaniu psów na spacery, przebywaniu z nimi, czyszczeniu zwierząt, sprzątaniu legowisk. A także na działaniach wspierających promocję Azylu i współpracy w akcjach adopcyjnych w ramach kampanii 'Ocal - Adoptuj'.

 

Ośrodki Pomocy Społecznej

  • Opublikowano: 17/10/2010

Wszystkie warszawskie i podwarszawskie Ośrodki Pomocy Społecznej poszukują wolontariuszy do pracy z osobami starszymi, niepełnosprawnymi bądź dziećmi.

Przykładowe zadania wolontariuszy: pomoc osobom starszym (dotrzymywanie towarzystwa, czytanie prasy, spacery, zakupy), a także towarzyszenie w wyjściach do urzędów, lekarza itp. Pomoc osobom niepełnosprawnym  w aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Pomoc w nauce dzieciom (szkoła podstawowa, gimnazjum).

Fundacja "Dr Clown" szuka wolontariuszy

  • Opublikowano: 17/10/2010

Fundacja "Dr Clown" szuka kandydatów na 20 nowych wolontariuszy, terapeutów-Dr Clownów.

Jeżeli masz potrzebne umiejętności i chcesz rozświetlać twarze chorych dzieci uśmiechem , zapraszamy. 

Zapewniamy profesjonalne szkolenie psychologiczne i artystyczno-magiczne, superwizowane wizyty w szpitalu i możliwość uzyskania certyfikatu.

http://www.drclown.pl/ 

Synapsis potrzebuje wolontariuszy

  • Opublikowano: 17/10/2010

Fundacja Synapsis szuka wolontariuszy do pomocy przy zajęciach grupowych z młodzieżą w wieku 13-16 lat. Są to w większości chłopcy z zespołem Aspergera. W takiej pracy niezwykle cenny jest kontakt ze zdrowymi rówieśnikami. 

W zeszłym roku grupa naszych licealistów rozpoczęła współpracę z "Synapsis". Szukamy osób, które chciałyby kontynuować tę ciekawą pracę - zajęcia odbywają się raz na dwa tygodnie, trwają 1,5-2 godziny, odbywają się w siedzibie Fundacji.

Strony