Wakacje w Lebiedzinie

  • Opublikowano: 26/06/2012

WAKACJE W LEBIEDZINIE

Podczas całych wakacji zapraszamy do odwiedzania tego urokliwego miejsca całą szeroko rozumianą społeczność 1 SLO i innych szkół Towarzystwa Przyjaciół 1SLO. A więc uczniów, rodziców, nauczycieli, absolwentów i waszych z przyjaciół. Miejsce jest oczywiście otwarte również na osoby niezwiązane ze szkołą, które miałyby ochotę wypocząć w otulinie Puszczy Knyszyńskiej bądź wziąć udział w warsztatach i aktualnych pracach i inicjatywach. To świetny teren do wycieczek rowerowych, obserwacji zwierząt, oraz zwiedzania licznych okolicznych kąpielisk. Otwarci jesteśmy na spontaniczne inicjatywy uczniowskie/uczniowsko-nauczycielskie, i osób z poza szkoły – dom stoi otworem, kwestia dogadania terminów, spotkania się i zdecydowania co robimy.

Wydarzenia: 

Ważne informacje dla wszystkich jadących na PLENER do Lebiedzina

  • Opublikowano: 30/05/2012

Spotykamy się 30.06 (sobota) o godz. 13.30  przy kasach na Dworcu Centralnym. Jedziemy pociągiem do Rozedranki (z przes. w Białymstoku). Na dworcu wszyscy oddają wydrukowany oraz podpisany przez rodziców regulamin wyjazdu (w załączniku). Należy zabrać ze sobą: karimatę, śpiwór, legitymację, instrumenty (jak ktoś ma i gra), ubrania różne, leki niezbędne, rzeczy na deszcz i komary oraz oczywiście materiały plenerowe, takie jak: farby (najlepiej akrylowe w tubkach), pędzle, kredki, ołówki, szkicowniki, kartki grubsze do malowania etc. Ogólnie wszystko czym lubicie malować i rysować. Szkoła zapewni tylko płótno i blejtram, żeby każdy mógł samodzielnie zrobić i namalować mały obraz.
Wszelkie pytania należy kierować na adres: mikolajchylak@bednarska.edu.pl

Wydarzenia: 

Lebiedziński Spływ kajakowy Podlaskimi Rzekami (Lato w Lebiedzinie)

  • Opublikowano: 28/05/2012

Chcemy razem z zainteresowanymi zorganizować spływ kajakowy po Podlasiu w drugiej połowie lipca. Spływ miałby trwać 3-5 dni. Z ramienia 1SLO opiekowałby się nami pan Antoni Giedrys (nauczyciel w-f i ratownik). Inicjatorami są l absolwenci 1SLO i ich przyjaciele związani z leśniczówką Lebiedzin (Maciek Eichelberger) Wspólnie z zainteresowanymi wybierzemy ostatecznie rzekę i trasę spływu oraz zastanowimy się jak chcemy zorganizować czas na lądzie. Cena imprezy nie powinna przekroczyć 350zł.

Wydarzenia: 

Bednarski plener malarski w Lebiedzinie

  • Opublikowano: 24/04/2012

PLENER (30.06 - 07.07)

Wszystkich malujących i rysujących (oraz tych, którzy chcieliby spróbować pobazgrać i pochlapać) zapraszamy na tradycyjny bednarski plener malarski w Lebiedzinie na Podlasiu.

W programie: przyrządzanie obrazów, zbijanie blejtramów, warsztaty perkusyjne, portretowanie gajowego, oglądanie filmów i  meczów przy ognisku oraz, jak co roku,  liczne nieprzewidziane atrakcje 

Wydarzenia: 

Wycieczka do Berlina i Poczdamu dla uczniów Bednarskiej - Wrzesień 2012

  • Opublikowano: 20/04/2012

Wycieczka organizowana jest w dniach 9-14 września 2012. Skierowana jest do osób zainteresowanych historią, kulturą i językiem niemieckim, a także filmem.
Pobyt w Berlinie i Poczdamie obfituje w atrakcje i doświadczenia, które uczą, bawią oraz motywują do poznawania kultury i języka naszych zachodnich sąsiadów.

Wydarzenia: 

Zimowisko w Lebiedzinie

  • Opublikowano: 13/12/2011

W czasie ferii zimowych w styczniu zapraszamy uczniów naszej szkoły na ciekawe zajęcia do gajówki w Lebiedzinie koło Sokółki.

Od 14 do 28 stycznia nauczyciele Bednarskiej i inne osoby związane z Lebiedzinem poprowadzą rotacyjnie różnorodne, kilkudniowe zajęcia. Na razie gotowość zgłosiły następujące osoby: Ela Ratajczak – wyrób biżuterii, Wojtek Kwietniewski – gotowanie, brydż, Marta Makowiecka – rozmawianie, czytanie, film, Dorota Fiett – szycie patchworkowych toreb, nauka gotowania, Maciej Eichelberger (gajowy, absolwent Bednarskiej)- Eichelberger (gajowy, absolwent Bednarskiej)- ogrody leśne (permakultura), spotkania ze zwierzętami (symbolika zwierząt, wycieczki do lasu, tropienie), film dokumentalny/reportaż (oglądanie, kręcenie?), Ania Deresz (lokalna gospodyni)- pieczenie chleba na zakwasie i inne kulinaria, absolwenci Bednarskiej –biegówki

Wydarzenia: 

Obycie w Madrycie

  • Opublikowano: 28/11/2011

Od soboty 28 kwietnia do piątku 4 maja br.

Zapraszam do udziału w projekcie ściśle związanym z kulturą hiszpańską, polegającym na twórczym zwiedzaniu Madrytu i okolic.

Zamierzone składniki projektu:

- obcowanie ze sztuką hiszpańską najwyższej próby (Museo del Prado i Museo Reina Sofía),

- olśnienie zabytkami hiszpańskimi najwyższej klasy (Pałac Królewski, Plaza Mayor, El Escorial, Aranjuez),

- poszukiwanie śladów trzech wielkich religii monoteistycznych w Toledo (Katedra, Synagoga del Transito, Synagoga Santa Maria de la Blanca)

- próba zrozumienia powiedzenia życie jak w Madrycie (Gran Vía, Puerta del Sol, Plaza de Espaňa, Parque del Retiro, Plaza de Cibeles, Puerta de Europa, Cuatro Torres, ...).

Wydarzenia: